Proste gierki na Androida
Dodane przez RivenGemini dnia Sierpień 09 2017 13:17:50
Darmowe gry powracają!!!

Tym razem mam do zaoferowania garść aplikacji na Androida - są to gry proste, ale przy tym całkiem wciągające.
Na początek Dots&Walls, czyli to, od czego się zaczęło - gra polega na przesuwaniu czterech kulek (kropek) tak, by unikały zbliżających się przeszkód (ścian). Jednakże w każdym momencie możemy sterować tylko jedną kulką, a sterowanie przechodzi cyklicznie między wszystkimi kulkami. Gra wymaga uważnej obserwacji i planowania, bo jeśli nie zareagujemy odpowiednio wcześnie na zbliżające się przeszkody, możemy nie mieć już możliwości się uratować.
Na zachętę dodam, że w grze umieściłem aż 3 swoje autorskie utwory muzyczne, z czego aż z dwóch jestem całkiem zadowolony ;)
P.S.: Gra ma również wersję na PC, ale jako że jest całkowicie pozbawiona reklam, a do tego wiadomo - na PC gra się dużo lepiej niż na tablecie czy telefonie - ta wersja nie jest darmowa (na razie), ale kosztuje jedynie 0,5 euro (czyli nieco ponad 2 zeta, no przecież za chleb płacicie więcej, nie?)

Druga gra, którą proponuję to pochodna tej poprzedniej - Dots & Walls: All 4 Once. Tym razem możemy w dowolnym momencie przesunąć dowolną kulkę (wystarczy kliknąć w odpowiedni obszar ekranu). Ponieważ tym razem losowe tworzenie ścian nie musi pilnować, by odstęp między przeciwległymi ścianami był dostatecznie duży, byśmy mogli w przeciągu 4 sekund wykonać unik, poziom trudności szybko idzie w górę. Ogarnij tu 4 ścieżki jednocześnie... No czyste szaleństwo. Dlatego tę grę polecam wyłącznie prawdziwym hardkorom.

Trzecia gra jest z kolei pochodną tej drugiej z serii Dots&Walls. Ponieważ All4Once okazało się być zbyt trudne do opanowania dla przeciętnego śmiertelnika, postanowiłem oszukać system i zagrać w to z bratem - okazało się to wówczas nieco prostsze, a przy tym całkiem fajne i emocjonujące. Dlatego nie zwlekając długo przerobiłem tę grę tak, by można było łatwo i przyjemnie ogarnąć ją na 2 osoby. Tak narodziła się TrustGame. W tej wersji przeznaczonej dla 2 osób każdy gracz ogarnia tylko 2 ścieżki, dodatkowo są one wyróżnione kolorami i ustawione na przemian, by ułatwić sterowanie. Gra okazała się być pozytywnie przyjęta bez względu na wiek (nawet mój ojciec, który nigdy nie grał w gry komputerowe, a co dopiero tabletowe, zgodził się ze mną zagrać; za to moja matka czasem sama mi proponuje, bym z nią zagrał). Tak więc tę grę polecam najbardziej, ale jeśli nie macie z kim grać, albo wolicie grać na komputerze, to oczywiście zachęcam do ściągnięcia/kupienia oryginalnego Dots&Walls.

A w przygotowaniu jest już kolejna dwuosobowa gierka na Androida (tym razem jednak coś zupełnie innego, nie powiązanego z Dots&Walls), która będzie też rozszerzona w wersji na PC (gdzie będzie można grać nawet w 4 osoby).
A tymczasem ogarnijcie te nowe gierki - linki podaję poniżej.


Dots&Walls (Android): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Tehawar.DotsWalls
Dots&Walls (PC): https://rivengemini.itch.io/dotswalls
Dots&Walls: All4Once (Android): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Tehawar.Dots
TrustGame (Android): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Tehawar.TrustGame