NGTGKiWIR Tehawar
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Postępy
Download

Wersje demonstracyjne
Pełne wersje
Łatki
Muzyka

Kącik Literacki
Wsparcie
FAQ
Forum
Kontakt
Galeria
Szukaj
Marek Ł. J. Mazur
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 8
Najnowszy Użytkownik: majaHumbRA
Takie tam bajery
Bez Effectu - Metamorfoza
Skleciłem utwór raniący uszy i rodzący zwątpienie w pozytywny wpływ muzyki na ciało i umysł.
Następnie zmieniłem około 80% i oto jest!

Możecie go zjechać, ale grunt, że mnie się podoba :P

Bez Effectu - Metamorfoza
 
RivenGemini dnia październik 17 2014 22:06:14 · 0 Komentarzy · 534 Czytań · Drukuj
 
Projekt Wojownik v. 1.2.0
Download
Obiecałem wrzucić nową wersję Projektu Wojownik jeszcze przed końcem lipca. I oto jest!
Mimo przeciwności losu (laptop w naprawie, kilka ciekawych gier do przejścia :P itp. itd.) udało mi się skończyć poprawki na czas. Pełna lista zmian (o ile o czymś nie zapomniałem) znajduje się w pliku "Czytaj mnie" w folderze z grą.
To tyle. Gra dostępna w dziale download, tam gdzie zwykle. Gorąco zapraszam do ściągania.
Chciałem jeszcze wprowadzić widok z innej perspektywy, ale ostatecznie musiałem z tego pomysłu zrezygnować, bo zbyt dużo z tym zachodu (konstrukcja obiektów na planszy, zwłaszcza domów, mocno komplikuje całą sprawę). Może kiedyś podejmę taką próbę w wersji 1.3.0, albo coś w tym stylu.

Ponieważ cały ten nius jest sporą nowiną i naprawdę sporo siedziałem nad tymi poprawkami, zamieszczam obrazek, żeby go wyróżnić :P

 
RivenGemini dnia lipiec 26 2014 11:47:01 · 1 Komentarzy · 468 Czytań · Drukuj
 
Projekt Wojownik chwilowo niedostępny
Download
Tymczasowo blokuję możliwość ściągnięcia Projektu Wojownik. A to dlatego, że pracuję nad jego nową wersją. Okazało się, że w grze wciąż jest sporo błędów, do tego nierówny poziom trudności również wymagał wprowadzenia wielu poprawek. Dorzucę też kilka nowych dialogów, poprawię parę opisów, dodam nowe potwory i będzie git :)

Nie ma sensu udostępniać starej wersji gry, skoro lada dzień udostępnię nową wersję (a ponieważ zmiany dotyczą też kilku plików graficznych, nie będę tego wypuszczał w postaci nowej łatki - zwykła podmiana pliku exe nie załatwi sprawy).
Nową wersję planuję skończyć przed końcem lipca, dlatego bardzo was proszę - nie rezygnujcie z planów ściągnięcia tej gry, tylko zaczekajcie jeszcze trochę, byście mogli dostać lepszy, mniej zbugowany produkt :)

Edit (21-07-2014):
Niestety jak na złość kilka dni temu schrzanił mi się laptop, a moje kopie zapasowe są zbyt stare i nie obejmują kilku zmian, jakich dokonałem w Projekcie Wojownik (między innymi miałem tam połowę bardzo istotnego dla całej fabuły dialogu, uwzględniającego wszystkie możliwe relacje, który tworzyłem od ponad trzech dni). W serwisie nie byli w stanie mi powiedzieć, ile potrwa naprawa (czekają na części), podobno padła grafika na płycie głównej, ale to oczywiście tylko hipoteza. Obiecuję, że jak laptop zostanie naprawiony i do mnie wróci, natychmiast wracam do pracy. Pozostał mi do skończenia jeden dialog (ten, którego połowę już napisałem), potem szybciutko przejdę resztę gry sprawdzając, czy nie ma jakichś głupich błędów, i czy nowy poziom trudności jest dobrze ustawiony i będzie gotowe.
Za utrudnienia przepraszam, aczkolwiek nie wynikły one z mojej winy.
 
RivenGemini dnia lipiec 03 2014 13:33:23 · 1 Komentarzy · 513 Czytań · Drukuj
 
Prosta Gra Sportowa 1.2
Gry
Od dzisiaj przejście Prostej Gry Sportowej nie jest już niemożliwe!
Teraz celem gry jest awansowanie zespołu do nieistniejącej dotąd rangi: M.
Ponadto naprawiłem sporo błędów i dodałem trochę bajerów, stąd zmieniłem numer wersji z 1.0 na 1.2.
Jeśli masz starszą wersję, możesz ściągnąć patcha, a jeśli nie masz żadnej wersji tej gry, to najwyższy czas jakąś sobie ściągnąć ;)
Zapraszam do działu Download.
 
RivenGemini dnia maj 29 2014 20:38:08 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 440 Czytań · Drukuj
 
Poprawiona konfiguracja
Gry
Jakiś czas temu odkryłem błąd w programie do zmiany opcji gry bez uruchamiania gry. Problem dotyczył Prostych Gier (kto ściągnął obie gry z tej serii, zauważył zapewne, że plik do konfiguracji jest dla nich identyczny), przy zmianie rozdzielczości okna jeden przycisk zmieniał nam zarówno wartość X jak i Y. Dawno temu, bo jeszcze w zeszłym roku, naprawiłem ten błąd. Tak się jakoś złożyło, że dopiero dzisiaj zaktualizowałem pliki instalacyjne dla obu gier, tak więc od teraz gry można ściągnąć już z naprawionym plikiem konfiguracyjnym.
A dla tych, którzy już wcześniej ściągnęli którąś z Prostych Gier, wrzucam osobno plik PGSKonfiguracja w dziale Download -> Łatki.
 
RivenGemini dnia kwiecień 26 2014 13:10:36 · 0 Komentarzy · 449 Czytań · Drukuj
 
Dobra i zła wiadomość
Gry
Zacznę od złej wiadomości, choć w zasadzie wątpię, by ktokolwiek się nią przejął. Otóż wygląda na to, że gra "Pogromcy Smoków", która swego czasu miała być moim pierwszym poważnym projektem, mającym łączyć rozrywkę elektroniczną z klimatem gier planszowych z dawnych lat (głownie mam na myśli "Magiczny Miecz"), raczej nie dojdzie do skutku. Ale nikt się chyba nie łudził, że coś z tego będzie? Jak już wspominałem, w samym kodzie programu nie zostało wiele do zrobienia, ale jak powszechnie wiadomo, ostatnie 10% kodu powstaje najdłużej. Ja niestety musiałem dość długo czekać na rysunki, bez których nie mogłem ruszyć z robotą. Jak już doczekałem się rysunków, pozostała do wykonania ich obróbka, co jest bardzo żmudną robotą. A ja, jako programista, wolę pisać programy niż obrabiać rysunki. Dlatego przerwałem pracę na rzecz "Projektu Wojownik", który mogłem zrobić bez pomocy osób trzecich. Co do "Prostych Gier", to oczywiście były proste do wykonania i nawet te 9 postaci, jakie trzeba było stworzyć na potrzeby Prostej Gry Strategicznej nie były wyzwaniem, toteż uporałem się z tym bez problemu. Ale zwłaszcza te ostatnie projekty dostarczyły mi nowego doświadczenia - opierają się na sterowaniu myszą, czego nie było, na przykład, w Projekcie Wojownik. Nauczyłem się wielu nowych rzeczy, ale z doświadczenia wiem, że przerabianie wcześniejszych projektów, by dostosować je do nowych standardów, nie ma sensu. Najbezpieczniej byłoby zacząć cały projekt od początku, a na to niestety nie mam obecnie ani czasu, ani chęci. Dlatego, nie okłamujmy się, prace nad Pogromcami Smoków nie będą kontynuowane. Być może kiedyś wrócę do tego pomysłu i spróbuję stworzyć tę grę od nowa, albo zrobię coś podobnego. Chciałbym gorąco podziękować Al Jaridowi za wszystkie rysunki, jakie wykonał na potrzeby projektu - obiecuję jak najwięcej z nich wykorzystać w innych grach.

To tyle, jeśli chodzi o tą złą wiadomość.

Celowo nie wspomniałem w niej o KiK-u, jako że właśnie do tego projektu odnosi się dobra wiadomość. Otóż po zakończeniu dwóch Prostych Gier i obijaniu się przez kolejne parę miesięcy powracam do pracy nad projektem "Kryształy i Klejnoty". Dostępna na naszej stronie wersja demo obejmuje tylko pierwszy z czterech (ewentualnie pięciu) rozdziałów historii o wieśniaku Żytosławie. W przypadku tego projektu sprawa nie jest tak skomplikowana jak w Pogromcach Smoków, toteż nie powinienem mieć problemów z kontynuowaniem projektu. Nie wiem, ile czasu mi na to zejdzie (sporo czasu zabierają mi studia), ale moim zdaniem KiK jest jak dotąd moim najlepszym projektem, co dodaje mi chęci do doprowadzenia go do końca. Czy dotrwam w swym postanowieniu i kiedy ewentualnie dzieło będzie gotowe, nie mam zielonego pojęcia, ale pewnie nieprędko.
To tyle. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających tę stronę.
 
RivenGemini dnia listopad 05 2013 18:32:19 · 0 Komentarzy · 474 Czytań · Drukuj
 
Prosta Gra Strategiczna
Download
Dziś na stronie pojawiła się nowa gra z serii "Prostych Gier" - Prosta Gra Strategiczna. Jest to jak na razie najlepiej wyglądająca gra naszej grupy. Oryginalne rysunki wykonał nasz genialny rysownik - Al Jarid, a ich obróbką komputerową zająłem się ja. Efekt tak mi się spodobał, że aż postanowiłem z tej okazji zmienić logo strony!
No a co do samej gry... cóż, skomplikowana jak zwykle. Ale w końcu to gra strategiczna, więc nie może być łatwo. Tym, którzy zastanawiają się, co w takim razie ma oznaczać to "Prosta Gra" w nazwie, natychmiast wyjaśniam - chodzi o łatwość w wykonaniu. Te gry nie posiadają fabuły, dzięki czemu nie musiałem nad nimi pracować 2 lata, tylko co najwyżej 2 miesiące. Za to grać można w nie długo i sporo.
Niniejszym zachęcam do odwiedzenia działu "Download" -> "Ukończone Projekty" i zapoznania się z naszymi nowymi dziełami.
 
RivenGemini dnia lipiec 30 2013 11:57:01 · 0 Komentarzy · 1016 Czytań · Drukuj
 
KiK Demo 0.2. już jest!!!
Download
Prace nad nową grą trwają od stycznia 2013 i oto w końcu mogę udostępnić jej pierwszy fragment - wersja demo obejmuje 9 pierwszych plansz.
Gra opowiada historię wojny Vilagii z Kryształowym Królestwem. Głównym bohaterem jest Vilagijczyk, wieśniak o imieniu Żytosław, który wyrusza w podróż do miasta, by sprzedać pewien cenny kryształ przysłany jego rodzinie przez dziadka. Chwilę po wyjściu z domu nasz bohater spotyka pewną dziewczynę, która wyjaśnia mu, czym tak naprawdę jest ten kryształ i jakie daje możliwości. A co będzie dalej? Przekonajcie się sami!

Gra dostępna w dziale Download -> Wersje Demonstracyjne.


A na zachętę kilka screenów:

Darmowy hosting zdjęć
Darmowy hosting zdjęć
Darmowy hosting zdjęć

Więcej screenów w galerii.
 
RivenGemini dnia marzec 21 2013 12:07:36 · 0 Komentarzy · 855 Czytań · Drukuj
 
Win32:evo-gen
Ciekawostka w sprawie mojej nowej gry.
Otóż gdy dopisywałem dzisiaj tekst wstępny (czyli to, co się tam będzie w prologu pojawiać), mój program antywirusowy (Avast!) stwierdził, że moja gra jest zarażona wirusem Win32:evo-gen. Przestraszony przeskanowałem cały system, cały folder z programami (+ Code::Blocks) i nic nie znalazłem, żadnego zarażenia.

Okazało się, że... umiem tworzyć wirusy, choć sam siebie o to nie podejrzewałem.

Oczywiście żartuję, ale Avast! przeszedł samego siebie uznając, że linia kodu, która w programie wygląda tak:

case 15:ile_textow=4;wyrazz<<"Otóż tego samego dnia, kiedy Wędrosław\nostatni raz widział swoją rodzinę,\njego syn postanowił powiększyć ją\no jeszcze jedno dziecko.";break;
('ile_textow' to zmienna określająca, ile linijek tekstu ma się później wyświetlić, a 'wyrazz' to zmienna ofstream, by zapisać dany tekst do pliku, z którego później ten tekst zostanie odczytany)

jest wirusem (sprawdziłem to - bez tej linijki kodu Avast! nie wykrywa żadnego wirusa). Niestety nie udało mi się odkryć, który fragment konkretnie jest odpowiedzialny za alarm o evo-genie, a to problem, bo muszę jakoś inaczej sformułować ten tekst, by Avast! się nie czepiał :(

To tyle na razie. Przy okazji dałem znak, że jeszcze żyję i coś robię :) Pozdrawiam wszystkich odwiedzających tę stronę.
 
RivenGemini dnia marzec 11 2013 17:32:19 · 0 Komentarzy · 1025 Czytań · Drukuj
 
"Kryształy i Klejnoty Demo" już wkrótce!
Już wkrótce demo nowej gry, nad którą pracuję od stycznia tego roku.
A póki co przygotowałem nowy artykuł o "Projekcie Wojownik" - tutaj.
 
RivenGemini dnia marzec 02 2013 17:00:18 · 0 Komentarzy · 490 Czytań · Drukuj
 
Projekt Wojownik - epicki zwiastun
Ostatnio jakoś tak trudno mi się za cokolwiek zabrać... Miałem zrobić dwa fajne zwiastuny Projektu Wojownik. No i jeden już zrobiłem, dawno temu. Wstrzymywałem się z wrzuceniem go na stronę, bo czekałem, aż będzie mi się chciało zrobić drugi. Ale cóż... Na razie się nie zapowiada, żeby mi się miało chcieć, więc rezygnuję z planu A i oto zamieszczam pierwszy epicki zwiastun:

 
RivenGemini dnia październik 18 2012 12:33:30 · 0 Komentarzy · 530 Czytań · Drukuj
 
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Na Forum
Najnowsze Tematy
Prosta Gra Sportowa
Projekt Wojownik
Witty Title of the T...
Najciekawsze Tematy
Prosta Gra Sportowa [25]
Projekt Wojownik [2]
Witty Title of th... [1]
Ostatnie Artykuły
Privacy Policy
KiK Demo 0.4
Projekt Wojownik Patch
Prosta Gra Sportowa ...
Postępy
Ankieta
Czy ta ankieta skutecznie odwróciła twoją uwagę od słabego wyglądu naszej strony?

O, to macie jeszcze jakąś stronę?

W ogóle nie zauważyłem/zauważyłam, że jest tu jakaś ankieta.

Ankieta ma za mało odpowiedzi do wyboru, by skutecznie odwrócić uwagę.

Ja to tu tylko z powodu ankiety wpadłem/wpadłam.

Nie, bo aby wziąć w niej udział, trzeba było się zalogować...

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu